Max Festiwal

Franciszkanie liczą już 800 wiosen. Zapraszamy na wspólne świętowanie naszych urodzin, poznawanie św. Franciszka, uczenie się braterstwa stworzeń i oczywiście wielki tort urodzinowy. Wszelkie dodatkowe wiadomości na stronie www.maxfestiwal.pl
A co to jest?
Max Festiwal to spotkanie ludzi młodych. Jest on dla tych, którzy wierzą i dla tych, którzy wątpią, tych, co maja określone zasady i sens życia i dla tych, co poszukują, stawiają trudne pytania, nie omijają żadnych tematów i oczekują konkretnej odpowiedzi. Dla grzecznych i ułożonych i dla grzesznych i niepoukładanych wewnętrznie i zewnętrznie, ale szczerze pragnących podjęcia głębszego życia. Dla wszystkich, którzy pragną doświadczyć, co to jest wspólnota, zaufanie, życie w pokoju, pragną doświadczyć tego, że Bóg jest naprawdę blisko i niesamowicie nas kocha. Przyjedź, zobacz, doświadcz tego osobiście. Pragniemy też, abyście mogli współtworzyć Max Festiwal, dlatego przysyłajcie swoje sugestie, tematy, które chcecie poruszyć, pytania, a my postaramy się z tym zmierzyć.

Co tam będzie?
- Będzie to czas na wyciszenie, ale i na zabawę.
- Będzie możliwość spowiedzi, nawet dłuższej, połączonej z rozmową.
- Będzie też możliwość zaczepienia jakiegoś zakonnika i po prostu porozmawiania o czym się chce, bo na co dzień często brak odwagi lub okazji.
- Będzie trochę muzyki, modlitwy, wspólnych spotkań, koncert.
- Będzie też możliwość zajrzenia do jednego z „namiotów tematycznych” i obejrzenia tego, co tam jest, a nawet porozmawiania na prezentowane tematy ( powołaniowe, misyjne, Rycerstwa Niepokalanej, harcerskie, medialne, poradnictwo uzależnień, rodzinne, sprawy związane z życiem, dorastaniem, uczuciami i seksualnością człowieka).

Kto może przyjechać?
Zdecydowanie młodzież. Jest to spotkanie dla studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i tych starszych, którzy czują się młodo duchem. Zapraszamy indywidualnie, a także całe grupy i wspólnoty.

Jak się wciągnąć na listę uczestników?
Znajomości nie mają tu znaczenia. Po prostu trzeba się zgłosić wypełniając formularz lub przysłać zgłoszenie na adres: lista@maxfestiwal.pl
Można też wypełnić dane zawarte w formularzu zgłoszeniowym i przysłać listem na adres: Max Festiwal – Niepokalanów-Lasek; ul. Teresińska 32; 96-515 Teresin. Prosimy o dokonanie zapisu jak najszybciej, ale najpóźniej do trzech dni przed rozpoczęciem Max Festiwalu. Osoby niepełnoletnie przywożą ze sobą oświadczenie rodziców, że znają i akceptują regulamin i cele spotkania oraz wyrażają zgodę na udział swojego dziecka w Max Festiwalu. Osoby niepełnoletnie powinny być z opiekunem.

Kiedy to wszystko?
22-26 sierpnia 2009. Rozpoczęcie 22 sierpnia o godzinie 1600, a zakończenie 26 sierpnia po śniadaniu. Szczegóły są podane w programie. Prosimy nie przyjeżdżać przed terminem rozpoczęcia oraz wyjechać w dniu oficjalnego zakończenia.

Gdzie to będzie?
Max Festiwal będzie w Niepokalanowie. Niepokalanów jest dokładnie w samym Niepokalanowie.

Jak tu się dostać?
Niepokalanów jest w centralnej Polsce. Samochodem na trasie Warszawa-Poznań, ok. 30 km od Warszawy. Jadąc z Warszawy w miejscowości Paprotnia trzeba skręcić na Niepokalanów (jest drogowskaz). Dla korzystających z GPS adres: Teresin; ul. o. Maksymiliana Kolbego 5. Zachęcamy, przy większej liczbie osób, do organizowania przejazdów grupowych, autokarem lub busem. Dysponujemy dla Was bezpłatnym parkingiem. Karty parkingowe do odbioru w recepcji w dniu przyjazdu. Wybierających się pojazdami, informujemy z dumą, że nasza gmina ma asfalt. Jest też bardzo dobre połączenie PKP z Warszawy. Pociągi są praktycznie co godzinę z Warszawy w kierunku Sochaczewa lub Łowicza przez Sochaczew. Zatrzymują się tu tylko pociągi podmiejskie. Stacja Teresin-Niepokalanów. W razie wątpliwości dojazdowych wysyłajcie zapytania (pytanie, info)?

Jestem. I co dalej?
Pierwsze kroki kierujemy do bazyliki i pokornie klęcząc, dziękujemy Niepokalanej, że tu dotarliśmy. Następnie szukamy recepcji (to nie trudne, będą oznaczenia). Tu załatwiamy wszelkie formalności, dajemy, co chcą (np. 30 zł opłata organizacyjna) i bierzemy, co dają (np. identyfikator, gadżety, śpiewnik itp.). Tu też otrzymamy wszelkie potrzebne i niepotrzebne informacje, dowiemy się gdzie śpimy i co dalej z nami będzie.

A kto za to zapłaci?
Większość kosztów organizacyjnych pokrywa nasz Zakon, czyli Franciszkanie, ale chcemy i Wam dać możliwość uczestniczenia finansowego w tym dziele, dlatego prosimy o wpłatę 30 złotych. Wpłaty dokonujemy na miejscu.

Gdzie śpimy?
Śpimy na polu namiotowym w części klasztornej, dlatego poruszamy się tylko i wyłącznie w miejscach wyznaczonych, które na czas Max Festiwalu zostaną wyjęte z pod klauzury. Miejsce naszego spoczynku nocnego jest strzeżone przez Opatrzność Bożą i służby porządkowe. Nie ma możliwości noclegów koedukacyjnych. Po prostu nie ma. Przywozimy własny sprzęt biwakowy: namiot cały, materac lub karimata, śpiwór, menażka, sztućce, kubek, ale zanim to przywieziemy, należy w domu dobrze sprawdzić, czy to wszystko dobrze gra. W pobliżu pola są toalety i możliwość dostania się do jakiegoś prysznica. Są też umywalnie, a można mieć własną miskę i mieć niezależne mycie.

Co będziemy jedli?
Organizatorzy zapewniają:
- na śniadanie i kolację chleb i herbatę;
- na obiad coś ciepłego i gęstszego niż wodnista zupa, np. bigos;
- dostępny też będzie gratisowy wrzątek;
- na miejscu będzie też sklepik spożywczo-słodyczowo-napojowy, a także kawiarenka. Jest też możliwość zakupu ciepłych posiłków w pobliskiej jadłodajni lub w domu pielgrzyma;
- przypominamy o konieczności posiadania własnych naczyń i sztućców.

Słowem odezwą się do Nas:
- JE ks. bp Henryk Tomasik, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej, w Episkopacie jest odpowiedzialny za duszpasterstwo młodzieży, a więc za nas;
- o. Wiesław Pyzio, wikariusz prowincji M. B. Niepokalanej OO. Franciszkanów;
- o. Stanisław Maria Piętka, gwardian Niepokalanowa, Asystent Narodowy Rycerstwa Niepokalanej;
- o Robert Maria Twardokus, delegat o. Adama Kalinowskigo - prowincjała gdańskiego, duszpasterz młodzieży, opiekun Młodzieżowego Ruchu Rycerstwa Niepokalanej

Muzyka
koncert Wiola Brzeźińska i zespół

Czytelnia: